Instagram Mavi Tik Alma

Instagram’da Mavi Tik Alma Yöntemleri

Bu içeriği okumak yerine dinleyebilirsiniz.

Instagram’da mavi tik alma yöntemleri nedir? Son zamanların en çok merak edilen konularından birisi. Bu yazımızda Instagram hesabına mavi tik alma yöntemleri hakkında bilgi vereceğim.

Instagram’da mavi tik alma yöntemleri arasından en kaliteli ve en garanti yöntemleri öğrenerek mavi tik almak için okumaya devam edin.

Instagram Mavi Tik Alma
Instagram’da Mavi Tik Alma Yöntemleri

Instagram’da Mavi Tik Alma En Etkili Yöntemleri

Öncelikle Instagram’da mavi tik almanız için gereken en etkili yöntem gerçek bir kişi olmanız ve kamuoyu tarafından bilinirliğinizin olmasıdır. Instagram mavi tik başvuruları Instagram ekibi tarafından tek tek ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bu incelemeler sonucunda internette hakkınızda içerikler olması gerekmektedir.

Örneğin Google’a isim soy isim şeklinde arama yapıldığında ilk sayfada kendinizi bulamıyorsanız büyük ihtimalle mavi tik başvurunuz onaylanmayacaktır.

Örneğin “Mehmet Hakan Uğur” isimli birisi (isim anonimdir), Google’a “Mehmet Hakan Uğur” şeklinde arama yaptığında çıkan sonuçlar sırasıyla; internet sitesi, Wikipedia sayfası, Google Benim İşletmem hesabı, sosyal medya hesapları, biyografi sitelerinde biyografisi, haber sitelerinde haberleri varsa büyük ihtimalle mavi tik başvurusu olumlu yönde sonuçlanacaktır.

Bu yüzden mavi tik almak istiyorsanız, internette çok sayıda ayak izinizin yani hakkınızda içerik olması gerekmektedir.

Hali hazırda mavi tik başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise yazının altındaki notumu okumadan tekrar işlem yapmamanızıda tavsiye ederim.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır

Instagram’da Mavi Tik Almak İçin Ne Yapmalı?

Instagram’da mavi tik almak için ne yapmalı? Sorunun en kısa ve en öz cevabı instagram sayfanızın aktif olması, internette bilinirliğiniz olmasıdır.

 1. Instagram hesabınızı aktif kullanın.
 2. Erişim ve etkileşimlerini yükseltmek için ufak reklamlar verin.
 3. Kişisel bir internet sitesi açın.
 4. Google Benim İşletmem‘e kayıt olun ve işletme hesabı açın.
 5. Hakkınızda otoriter haber sitelerine haber değeri olan içerik yollayın ve yayınlatın.
 6. Otoriter biyografi sitelerinde biyografilerinizi yayınlatın.
 7. Diğer sosyal medya platformlarını; Facebook, Twitter, YouTube gibi platformlarıda aktif kullanın.
 8. İnternette Instagram hesabınızda kullandığınız görselleri de kullanın.
 9. Wikipedia‘da hakkınızda sayfa açmayı deneyin.
 10. Forum ve sözlük gibi sitelerde hakkınızda konular açtırmayı deneyin.

Bu liste daha da uzayabilir, burada size anlatmak istediğim temel konu internette bilinirliğiniz olmasıdır. Örneğin bir müzisyenseniz, Spotify profiliniz olmalıdır veya oyuncu iseniz Beyaz Perde‘de profiliniz olmalıdır.

İnternette daha görünür olmak, internet sitesi açmak, hakkınızda haber yaptırmak gibi alanlarda destek almak isterseniz, benimle iletişime geçebilirisiniz.

Mavi Tik İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Instagram’da mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? sorusunun net bir cevabı yoktur. Instagram net bir takipçi sayısı istememektedir. Ancak hesabınızın en az 5.000 aktif takipçisi olmasını tavsiye ederim. Ayrıca sadece takipçi önemli değil, erişim ve etkileşim oranınızda önemlidir.

Instagram’da mavi tik almak için size tavsiyem ilk önce Instagram hesabınızı büyütmeniz, ardından da internette ki bilinirliğinizi artırmanızdır.

Instagram sayfa büyütme teknikleri konusunda bilgi sahibi değilseniz, Instagram sayfa büyütme teknikleri isimli yazımı da okuyabilirsiniz.

Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram’da mavi tik başvurusu yapmak için sırasıyla;

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın,
 2. Ayarlar kısmına girin,
 3. Doğrulama iste kısmına girin ve istenilen bilgileri eksiksiz doldurun,
 4. Gönderin ve onay bekleyin.

Mavi Tik Onayı Kaç Günde Gelir?

Instagram’ın mavi tik talebizine olumlu yada olumsuz dönmesi 15-45 gün arasını bulabilir. Bu süreçte mail kutunuzu sürekli kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Mavi Tik Hakkında Önemli Bilgilendirme

Eğer daha önce mavi tik başvurusu yaptıysanız ve olumsuz geri dönüş aldıysanız en az 90 gün başvuru yapmamanızı, bu 90 gün boyunca internette ki görünürlüğünüzü ve hesabınızın erişim ve etkileşim oranınızı artırmanızı tavsiye ederim.

Öneri İçerik: Instagram Sayfa Büyütme Teknikleri

Instagram’da mavi tik alma yöntemleri hakkında anlamadığınız, sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz şeyler varsa yorumlar kısmından eklemeler yapabilirsiniz.

Dilerseniz Meta For Business üzerinden de Instagram’da mavi tik alma yöntemleri hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Sosyal medya hakkında daha fazla rehber içeriğime ulaşmak için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.mehmetozd.com/sosyal-medya/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.