Hakkımda

2002 İstanbul doğumluyum. İstanbul Kültür Üniversitesi, E-Ticaret ve Pazarlama bölümü mezunuyum. Daha önce Türkiye ve Avrupa pazarı ağırlıklı faaliyet gösteren şirketlerde, dijital pazarlama uzmanı ünvanı ile görev aldım.

Şu an kariyemi; kozmetik ve kişisel bakım üzerine imalat, ithalat ve ihracat yapan Dr.Clinic firmasında, dijital pazarlama uzmanı ünvanı ile sürdürüyorum.

Dijital pazarlama alanına olan ilgim lise yıllarında başladı. Bu süreçte; SEO, Google Ads ağırlıklı olmak üzere birçok dijital pazarlama eğitimi aldım. Bu eğitimler doğrultusunda yine lise yıllarımda sırasıyla; Donanım Arşivi ve Hardware Plus platformlarında uzun dönem içerik editörlüğü yaptım. Bu süreç içerisinde ve sonrasında alanında uzman kişi ve kurumlardan SEO, Google Ads, Sosyal Medya, ve WordPress alanları da dahil olmak üzere kapsamlı dijital pazarlama eğitimleri aldım.

Bu eğitimler doğrultusunda elde ettiğim deneyim ve tecrübeler ile çeşitli projelerde çalışmaya devam ediyorum. Ağırlıklı çalışma alanım SEO ve Google Ads olmakla birlikte, dijital pazarlamanın her alt dalında deneyim ve tecrübelerim mevcut.

Ayrıca lifelong learning bakış açısıyla bilişim, medya ve pazarlama konuları haricinde; dijital itibar yönetimi, B2B pazarlama, lead generation ve network marketing alanlarını da yakından takip etmekteyim.

Bunlar dışında sektörel anlamda kendimi geliştirmeye devam etmekte, sektörel eğitim ve konferanslara katılım sağlamaktayım. Kişisel internet sitem https://www.mehmetozd.com/ aracılığı ile de dijital pazarlama sektörüne katkı sağlamak için ilgili içerikler üretmekteyim.